Juriul este complet, al 3-lea coregraf vine din Bistrita. VEZI despre cine este vorba! 


Maria Măjeri

 

"Am inceput sa dansez cu mai bine de 5 ani urma, inceapand prin a cunoaste bazele stilurilor Hip Hop, House si Dancehall. Dupa aproximatix 2 ani de dans in cadrul scolii Reborn Bistrita, am inceput sa si predau stilurile respective in aceesi scoala de dans, tinand si cateva workshopuri in diferite orase, inclusiv in Sofia (Bulgaria) anul precedent.

 

In tot acest timp am participat la numeroase workshopuri atat cu instructori din Romania cat si din-afara. Am luat parte la cea mai mare tabara de dans din tara, “Dance Camp Romania” , 4 ani consicutivi unde am reusit sa ma dezvolt si sa particip la cursurile unora dintre cei mai buni dansatori din Romania si din alte tari.

 

Instructori de la care am invatat: Dora Incert(Ro), Kidu (Ro), Sid(Ro), Cypher (Ro), Alexa (Ro), Eszteca (Olanda), Link (USA), Buddha Stretch (USA), Ejoe (USA), Lil Phill (Belgia), Kofie(Germania),Flokey(Germania), Niki(Suedia) ,Iron Mike(Franta), Sonia Soupha (Franta), Camron One-Shot(Franta), Andrey Boyko (Rusia), Daha IceCream (Rusia), Lil Jazz (Brazilia). "

2nd place at The National High School Street Dance Cup- 2011

1st place at City Jam-2011

2nd place at The National High School Street Dance Cup- 2012

3rd place at TME`s Dance Stage- 2012

1st place HIP HOP at Street Cypher- 2012

3rd place HIP HOP at In Action Dance Camp-2012

3rd place HOUSE at In Action Dance Camp-2012 Attended “Jamaican Dancehall Workshop” by CAMRON ONE SHOT (France) - 2012

1st place SOLO at The National High School Street Dance Cup- 2013 (county section)

1st place SOLO at The National High School Street Dance Cup-2013 (national section)

1st place HOUSE at Reborn Dance Camp- 2013

3rd place HIP HOP 2vs2 at Reborn Dance Camp-2013

1st place DANCEHALL at Reborn Dance Camp-2013 Attended Dancehall and Afro House Workshops at Black Sea Dance Camp with LIL JAZZ (Brasil)-2013

1st place DANCEHALLl at “Dance, passion for body and soul”-2014

2nd place HIP HOP 2vs2 at “Dance, passion for body and soul”-2014

2nd place DANCEHALL at The National High School Street Dance Cup-2014