Cupa Scolilor la StreetDance 2015 - etapa judeteana!

Şcoala de dans G-Power in colaborare cu REBORN Bistriţa, anunţă începerea pregătirilor pentru o nouă ediţie a evenimentului care a zguduit oraşul şi ţara, "Cupa Şcolilor la Streetdance". Anul 2015 vine cu cea de-a VII-a ediţie a îndrăgitului concurs interşcolar naţional, a cărui finală se va desfăşura la Bistriţa, în data de 29 martie. In Botosani fiind cea de a lIl-a editie.

Etapele judeţene sunt programate astfel:

14 martie - Satu Mare, Casa de Cultura a Sindicatelor;

15 martie - Brasov, Sala de spectacole Reduta;

28 martie - Constanta;
28 martie -  BOTOSANI, Casa de Cultura a Sindicatelor;
4 aprilie - Sala polivalenta din Bistriţa-Năsăud, Finala Naţională.

DATA LIMITA DE INSCRIERE: 20 martie.
Trupele care vor sa participe la acest eveniment sunt rugate sa anunte prezenta lor din momentul in care echipa s-a decis ca va participa!
Toate şcolile şi liceele care doresc să participe la acest eveniment sunt bine-venite şi aşteptate să se înscrie.

Noutate:

Anul acesta ne-am propus sa mai facem o categorie sa poata participa si cei mici, asa ca am impartit concursul in 3 etape:

- Locul 1,2 si 3 pentru clasele 1-4

- Locul 1,2 si 3 pentru clasele 5-8

- Locul 1,2 si 3 pentru clasele 9-12

*Mentionam ca doar clasele 5-8 si 9-12 vor avea posibilitatea de a participa la finala nationala din Bistrita!

Regulament 1 vs 1 Hip Hop

La această categorie va putea participa:

- orice dansator care aparţine de o şcoală gimnazială sau liceu, chiar dacă este înscris într-o echipă pentru CSSD sau nu.     Dovada se va face prin copia carnetului de elev;

- nu este obligatoriu ca toţi membrii echipei să participe;

- primii 3 câştigători de la fiecare etapă judeţeană vor participa la finala naţională de la Bistriţa;

- dansatorii din alte judeţe unde nu se desfăşoară o etapă locală CSSD vor putea participa la finala naţională;

- battle-ul se va face în sistem piramidal – Calificări – Semifinale – Finale;

- în urma battle-ului juriul va desemna cel mai bun dansator al CSSD 2015.

Mai jos puteţi descărca documentele necesare înscrierii:
REGULAMENTUL si FIŞA DE ÎNSCRIERE le puteti descarca de mai JOS!

Taxa de participare: 10 lei de persoana (o persoana care danseaza in mai multe trupe,

plateste 10 lei pentru fiecare trupa in parte)

Liderii si coregrafii echipelor sunt rugati sa citeasca cu atentie acest regulament!
Eveniment facebook: https://www.facebook.com/events/607917622653941/?fref=ts

ANUNT : Pentru realizarea proiectului CSSD vom avea nevoie de sprijin financiar, bartere sau colaborări cu diferite instituţii, sponsori care să investească în domeniul dansului. Cei care doresc sa ne ajute sunt rugati sa ne contacteze la nr de tel: 0740.438.859.

Regulament Cupa Scolilor la StreetDance
Citeste cu atentie toate regulile
Regulament_CSSD_2015.doc
Microsoft Word Document 247.5 KB