Concurs de dans ESDU DANCESTAR Romanian Open 2011

Concurs de dans ESDU DANCESTAR

Romanian Open 2011


        Incepand cu data de 1 Februarie 2011, scolile cat si cluburile din Romania au sansa de a participa la cel mai important concurs de dans din Romania editia II „ESDU DANCESTAR Romanian Open 2011”, eveniment organizat de catre scoala de dans Ars Nova, concurs ce v-a avea loc in Bucuresti la Palatul Copiilor pe data de 19. Martie 2011. 
        La acesta competitie vor participa cei mai buni dansatori din tara reprezentate de cele mai bune scoli avand posibilitatea de a participa la urmatoarele sectiuni: Dans Modern/Contemporan/Lyrical, Balet, National/Folkloric Dance, Open/Comercial/MTV Dance, Hip-Hop, Breakdance, SteetStyles Muzical, Step Dance, Disco, Acro Dance, Productii oferind publicului un spectacol inedit.

       Castigatorii vor avea sansa sa participe la World Dance Masters-ul din 18 – 22 Mai 2011 ce va avea loc in Porec, Croatia. 
    Marea finala aduna an de an peste 3.500 dansatori din toata lumea. 

       Asadar, iubitori ai dansului va asteptam sa participati la acest eveniment deosebit! 

 

Perioada de inscriere: 01 Februarie – 01 Martie 2011. 
Pentru detalii suplimentare si alte informatii legate de inscriere contactati: office@esdu.org, esdu@arsnova.ro 

 

Mai multe detaliihttp://www.arsnova.ro/