Let's Do It Romania , Let's Do It Botosani !

--->Alege sa traiesti printre oameni nu printre gunoaie! Implică-te si nu fi indiferent, sprijinul tau chiar conteaza. Pe 25 Septembrie curatim Botosaniul de gunoaie!

  Prin acest proiect ne propunem curatarea mormanelor de gunoi din arealele naturale ale Botosaniului, intr-o singura zi. Mormanele de gunoi pe care le vom identifica si curata in cadrul acestei campanii sunt gunoaiele aruncate de catre cetateni (fie ei localnici sau turisti) in areale naturale. In mormanele de gunoi nu se includ zonele in care au fost transportate deseuri cu utilaje si depozitate sistematic (acestea fiind gropi de gunoi ilegale). Arealele naturale curatate pot fi atat pe uscat, cat si pe apa.

Cum poti ajuta? 

 

- sustine si promoveaza aceasta campanie punand la statusul tau de messenger, skype etc avatarul cu: "Sustin Let`s Do It Botosani"

- vorbind cu cat mai multe persoane cunoscute sau necunoscute despre acest proiect;

- scriind pe blogul personal sau alte retele de socializare de ce iti doresti un judet si un oras fara gunoaie cat si desre ce credeti despre campania Let`s Do It Romania";

- inscriindu-te  in echipa de coordonare daca iti plac provocarile si birocratia din Romania! ;) - www.letsdoitromania.ro ;

- inscriindu-te ca voluntar si participa pe 25 Septembrie la curatenia generala -www.letsdoitromania.ro ;

- alaturandu-te grupului de initiativa Let`s Do It Botosani care are ca principal scop gasirea unor solutii sau mijloace de a atrage cat mai usor finantare si sponsorizari  atat de necesare pentru achizitionare manusilor si sacilor menajeri cat si asigurarea trasportului voluntarilor spre locurile de curatire;

- participand la conferintele de pe www.tinychat.com/letsdoitbotosani cu ideii sau solutii unde sa facem si un fel de brainstorming & Team Building;

- urmareste pagina de Facebook cat si blogul www.letsdoitbotosani.blogspot.compentru a fi la curent cu ultimile noutati cat si cu desfasurarea evenimentelor.