Festival-Concurs interjudetean de dans "Taramul Copilariei" Botosani 2010

Parteneri Media :

-site-ul www.LumeaTA.com

-Libraria Light

---Dansul atrage tot mai multi tineri , elevi , copii incat scopul prioritar al festivalului este stimularea acestor tineri cu inclinatii artisitce,lansares si promovarea lor in comunitatea locala si in mass-media ,evidentierea muncii si talentului copiilor si a cadrelor didactice ce-i indruma si doresc sa devina cunoscuti promovand aceasta arta a miscarii coregrafice de scena.

---Festivalul-concurs se adreseaza tuturor elevilor din tara inscrisi intr-o forma de invatamant de stat sau privat.

---Concursul vizeaza orice fel de dans (cu exceptia celui popular) : sportiv ,de societatea,contemporan,modern,clasic,tematic,etno,tiganesc,breakdance,streetdance,stilizat,R&B etc.

Mai multe detalii si regulamentul concursului , le veti gasi AICI

Inscrierea la acest festival concurs se face prin trimiterea fiselor de inscriere insotite obligatoriu de CD-urile cu inregistrarile muzicale , casa sa aiba o claritate sonora foarte buna si sa nu depaseasca 5min. la Scoala Populara de Arte si Meserii Botosanu,Str. B-dul Mihai Eminescu nr.50 , tel. 0231 512 589 pana luni,31 mai 2010 , intre orele 9-16.

Cei care vor fisa de inscriere , o pot lua de AICI

ORGANIZATOR :

Scoala Populara de Arte Botosani