Concurs de dans "ESDU DANCESTAR Romanian Open 2010"

 

    Academia de dans Ars Nova in parteneriat cu Federatia Romana Sportul Pentru Toti organizeaza „ESDU DANCESTAR Romanian Open 2010”, cea mai mare competitie de dans din Romania sub egida European Dance Union eveniment ce v-a avea loc in Bucuresti la Palatul Copiilor pe data de 10/ 11. Aprilie 2010.

 

    Academia de dans Ars Nova isi propune prin acest eveniment sa ofere un cadru deosebit pentru o manifestare sportiva de inalt nivel intr-o atmosfera incendiara. La acesta competitie vor participa cei mai buni dansatori din tara reprezentate de cele mai bune scoli avand posibilitatea de a participa la urmatoarele sectiuni: Dans Modern / Contemporan / Lyrical, Balet, National / Folkloric Dance, Open / Comercial / MTV Dance, Hip-Hop, Breakdance, SteetStyles, Muzical, Step Dance, Disco, Acro Dance, Productii oferind publicului un spectacol inedit.

 

     La aceasta competitie pot participa la toate categoriile de varsta in cadrul disciplinei open iubitori ai genurilor: salsa, bachata, merenghe etc.. Castigatorii vor avea sansa de a participa la Dance World Masters-ul din 12 – 15 Mai 2010 ce va avea loc in Poreč, Croatia. Asadar, iubitorii dansului sunt asteptati sa participe la acest eveniment!

 

 

Locatie: Bucuresti

Adresa: Str Dimitrie Cantemir Nr 8-11

Pret: 100 RON

Telefon: 0359198198

Contact: arsnovamarketing@gmail.com

Click aici pentru site Web